Пам'ятка батькам:

Глобальна мережа Інтернет в Україні починає свою історію з 90-х років минулого століття. Широкі можливості глобальної мережі допомагають здійснювати інформаційні процеси, приносити суспільству користь. Але чим потужніший інструмент, тим він небезпечніший. В еру технологій, більшість малюків до 6-ти років вже мають досвід спілкування з гаджетами, а після шести років online-досвід стає практично щоденним. Інтернет і сучасні мобільні гаджети створюють нові небезпеки. Задля безпеки ваших дітей в мережі, навчить їх правилам поведінки:

  • Дізнайтеся про налаштування конфіденційності. Сайти соціальних мереж та Інтернет-форумів, мають безліч параметрів налаштування. Якщо ви дозволяєте своїй дитині зареєструватися у соціальній мережі або у  будь-якому іншому співтоваристві покажіть їй всі доступні налаштування. Хто може бачити її фотографії та надсилати  повідомлення? Дитина також має обміркувати можливість використання  якогось іншого зображення, ніж свого власного.
  • Ретельно вибирайте свій образ в мережі. Для деяких Інтернет-спільнот  краще використовувати псевдонім. Однак, коли діти вирішують спілкуватись анонімно, вони стають менш відповідальними. Навчіть свою дитину контролювати все, що вона пише онлайн,незалежно від того,  використовує вона власне ім’я чи псевдонім.
  • Пишіть онлайн тільки те, що ви сказали б в обличчя. Це «Золоте правило» онлайн-етикету, але порушується знову і знову. Якщо ваша дитина буде дотримуватись цього правила, у неї буде менше шансів зіпсувати відносини з однолітками, отримати неприємності в школі, або гірше того – зробити помилку, яка негативно вплине на її майбутнє.
  • Обмежте «Інтернет мову». «Мережева мова» передбачає відсутність уваги до правил граматики та орфографії або свідоме їх спотворення – це формує погані звички. Навчіть дитину писати пости в мережі, які змусили б його вчителя пишатися ним, він фактично буде набувати навичок, що допоможуть йому під час навчання в школі, і в житті.
  • Не беріть участь в розпалюванні війни. У жвавих дебатах немає нічого поганого, але важливо навчити дитину вийти з обговорення, якщо розмова стає спекотною.
  • Відчувайте, коли варто вийти. Важливо, щоб діти чітко усвідомлювали, коли їм потрібно вийти з мережі. Вони мають навчитися розпізнавати, коли краще спілкуватися телефоном, а коли все ж  особисто.

Навчіть вашу дитину цих правил, і будьте впевнені, що вона буде себе вести також виховано у віртуальному світі, як вона робить це у реальному.